A Jobbik makói és megyei önkormányzati képviselőjét, regionális igazgatóját megkérdeztük a múlt heti testületi ülésen elhangzottakról, így a tűzoltóság helyzetéről; a talajterhelési díj ismételt elengedéséről és a pedagógusok országos sztrájkjáról, polgári engedetlenségéről.
Megtudhattuk, hogy egy pályakezdő tűzoltó bére nem túl magas. Ebből kifolyólag mekkora lehet a létszámhiány az ágazatban? Hogyan lehetne kezelni?
,,A testületi ülésen parancsnok úr részletes tájékoztatást adott a tűzoltóság – katasztrófavédelem munkájáról. Természetesen megköszöntem azt az önfeláldozó, tettre kész munkát, amelyet a tűzoltóink végeznek az év minden napján. A létszámhiánnyal kapcsolatban azt az információt kaptam, hogy az utánpótlás a makói tűzoltóknál biztosított, viszont a bérük rendkívül alacsony. Véleményem szerint az ágazatban dolgozók fizetését azonnal rendezni kellene. Ugyancsak igaz ez a rendőrök fizetésére is.”
Arról döntött a testület, hogy idén sem vet ki a város talajterhelési díjat a csatornahálózatba be nem kötött ingatlanoknak. Ez a jó döntés?
,,A talajterhelési díjjal kapcsolatos döntést hosszú évek óta mindig meghozza a testület. A városban van nagyságrendileg 500 ingatlan, amely a szennyvíz-hálózat elkészülte óta nem kötött rá a rendszerre, és továbbra is károsítja a szennyvízzel a környezetet. Ezek az ingatlanok jórészt Honvéd városrészben találhatóak, amely városunk legalacsonyabban fekvő területe. Néhány éve előfordult, hogy hirtelen leesett egy nagyobb mennyiségű eső, és kimosta a szennyvizet azoknál a házaknál, ahol nem voltak rákötve a rendszerre. Az időjárás szélsőségesség válása miatt egyre több ilyen esőzésre kell számítunk. Ezek alapján közegészségügyi szempontból is közérdek, hogy akár segítséggel, de minden egyes ingatlant kössenek rá a hálózatra. A testületi ülésen megkérdeztem, hogy az 500 ingatlan tulajdonosa kap-e évről évre tájékoztatást arról, hogy neki a testület döntése miatt nem kell talajterhelési díjat fizetnie, és rá kellene kötnie a szennyvíz hálózatra az ingatlanát. Sajnálatos módon nemleges választ kaptam. „
A pedagógusok Makón és Kiszomboron is sztrájkolnak, engedetlenkednek. Mi a véleménye erről?
,,Őszintén szólva jómagam is sokáig kacérkodtam a gondolattal, hogy a tanári pályát válasszam. Gimnáziumi osztálytársaim közül többen el is végezték az egyetemet. Tudom, hogy milyen hosszú ideig, mennyit kell tanulni mire megkapják a diplomájukat. Azt is tudom, hogy milyen anyagi megbecsülés jár akár egy pályakezdő pedagógusnak. Egyszerűen vérlázító és felháborító. Hazánk, nemzetünk jövője az oktatási rendszerünk színvonalától függ. Az elmúlt 12 évben folyamatosan lezüllesztették a rendszert a különböző döntésekkel. Ezen a területen is azonnal döntések meghozatalára van szükség. Szeretném elmondani, hogy nagyon büszke vagyok a korábbi iskolám, a József Attila Gimnázium tanáraira, hogy kiállnak magukért és egymásért!”