Közel 1500 diák alkotott Szentpéteri Csilla szerzeményeire

Öt megyéből 1481 alkotás érkezett be a Láttad-e már a zenét című rajzversenyre – hangzott el a hétfő délelőtti sajtótájékoztatón a Glorius Vigadóban. A felhívás lényege az volt, hogy a tanulók a makói születésű zongoraművész műveire alkottak, a legjobbakat pedig díjazzák.

– Lenyűgöző munkák születtek, visszaköszönnek benne a hangjegyeim, már tegnap este megnéztem őket. A rövid, három mondatos útmutató beindította a diákok fantáziáját – fejtette ki ma a sajtó képviselőinek Szentpéteri Csilla. A pályázók idén már öt megyéből, Csongrád-Csanád, Békés, Bács-Kiskun, Jász-Nagykun Szolnok és Veszprém megyéből küldtek be alkotásokat.

Utóbbi megye kapcsán hozzátette: az is egy különleges hely számára, többször fellépett már és a koncertjeiről megismerte a diákok neveit a pályázók között.

A zsűriben három új tag is szerepel idén. Hegedűs Márton illusztrátor azt emelte ki, hogy itt most két művészet találkozik, Csilla művei igazán inspirálóak és sok úton indultak el a fiatalok. Aranyi Sándor festőművészt Czakó Ferenc grafikus ajánlotta be, helyette foglal helyet a zsűriben. Úgy vélte, mindenki tehetséges, de nem mindegy, hogyan hozzuk elő. Szerinte minél kisebbek a diákok, annál őszintébbek a képek.

Oszter Alexandra képzőművész, színésznő művészcsaládban nőtt fel, így otthon rengeteg komolyzenét hallott, közben pedig rajzolt. Úgy értékelte, ez a pályázat egy fantasztikus lehetőség, ahol inspirálódhatnak a gyermekek.

Mazzag István festőművész is úgy látja, gyönyörű munkák születtek, azt azonban sajnálja, hogy nincs középpontban a képzőművészet itthon. A mindenkori kormánynak adnia kellene teret ennek, a kimagasló munkákat megmutatni mindenkinek.

A Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezetője, Borkáné Dudás Mónika felidézte: az egész egy bemutató órával kezdődött, akik 5 éve rajzoltak, azok most is pályáztak. Meglátása szerint fontos, hogy így erősítsék a gyerekek próbálkozásait.

Szentpéteri Csilla úgy zárta a sajtótájékoztatót: az elmúlt évek alatt 5 ezer alkotás gyűlt már össze, amiket sajnos egy garázsban tárolnak. Feltette a költői kérdéseket:

mi lenne, ha ezek kórházak falait díszítenék, illetve, ha fel lennének fűzve és egy mozgó kiállítás lenne Makón, körbevinnék a városban?

A sajtótájékoztató végén bemutatta alkotását Oszter Alexandra is, valamint Hegedűs Márton hangszeren játszott.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legfrissebb híreink

kapcsolódó cikkeink