Makói győzelem a dél-alföldi rangadón

Sorozatban negyedik mérkőzését is megnyerte a Makó FC a megyei első osztályú bajnokságban. Ezúttal a szenvedő fél a Szentes volt.

93884137

Remek hangulatban esett egymásnak a Szentes és a Makó a bajnokság ötödik fordulójában, erről a hazai és a vendég drukkerek gondoskodtak. Nem is kellett sokat várni az első gólra, Bány Tamás a tizedik percben beköszönt, 0-1. A vezetést nem sokkal később, a huszonnyolcadik minutumban növelte kettőre Kovács Zsigmond. A szünetig nem is változott az állás.

A fordulás után, beállását követően Orovecz Sándor tudott szépíteni, de ez tényleg csak arra volt elég, hiszen egyenlíteni már nem tudtak a hazaiak, maradt 1-2 az állás. Az újabb győzelemmel a Makó feljött a második helyre a tabellán, jövő hét szombaton itthon mérkőznek meg az FK 1899 Szegeddel.

Szentesi Kinizsi – Makó FC 1-2 (0-2)
Jv.: Kovács Attila (Vereska, Borbás Bottyán)
Szentes: Kotvics-Varga – Lőrincz (Németh 33′), Vincze (Bordács 33′), Légrádi, Szeles, Török, Szűcs (Molnár 46′), Kerepeczki, Páger (Tirpák 71′), Lekrinszki, Kovács N. (Orovecz 60′). Vezetőedző: Némethy László
Makó: Szalkai – Rakonczai, Czebe, Varga Cs., Bakos (Matuz 63′), Horváth, Kovács Zs., Bány (Gilinger M. 89′), Vajna (Varga V. 57′), Mátó (Palotás 57′), Bress (Juhász 72′)

Gsz.: Orovecz 60′, ill. Bány 10′, Kovács Zs. 28′
Sárga: Kovács N. 19′, Szeles 52′ Tirpák 72′, ill. Kovács Zs. 42′, Varga Cs. 66′, Rakonczai 83′, Bány 84′

(fotó: Lángszórós Alakulat facebook oldala)

Szeretne a jövőben is olvasni hasonló cikkeket?

A Makói Csípős mögött nem állnak milliárdosok, működésünkre az olvasók, az Önök segítségére van szükségünk. A Donably-n könnyedén beállíthatja, mekkora összeggel tudja támogatni munkánkat.