[ad 1]
A megyei matricák tavalyi bevezetése vonzóbbá tette a hazai gyorsforgalmi utakat az autósok számára, ami az éves bevételben is megmutatkozott – írja a Magyar Hírlap szombati számában.
A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgálat (NUSZ) a lapot arról tájékoztatta, hogy 2014-ben 47,41 milliárd forint, tavaly 57,79 milliárd forint bevétel származott az e-matricák értékesítéséből, a megyei matricákért 7,32 milliárd forintot fizettek ki az autósok.
Az NUSZ szerint a megyei matricák tavalyi bevezetése láthatóan vonzóbbá tette a hazai gyorsforgalmi utakat az autósok számára, míg a tíznapos matricák iránti kereslet nem változott, a megyeiből tavaly 1,35 milliót váltottak az autósok, elsősorban a havi matricák rovására – írja a Magyar Hírlap.
[ad 2]
Tetszenek a cikkeink? Szeretné, ha a jövőben is olvashatna ilyeneket? A Makói Csípős kormányfüggetlen hírportál. Célunk a Makó és térségi valóság bemutatása, küzdelem a korrupció és a közéleti arrogancia ellen. Nem áll mögöttünk milliárdos és nem vagyunk kitömve közpénzzel sem. Éppen ezért működésünkre az olvasók, az Önök segítségére van szükségünk. A Donably-n könnyedén beállíthatja, mekkora összeggel tudja támogatni munkánkat. Havi ezer forint is nagy segítség! |