Onion City – Nagyszentmiklós 37-42 (19-19)

[ad 1]

Tartson velünk az év utolsó kézilabda mérkőzésén! Onion City – Nagyszentmiklós a megyei bajnokság 11.fordulójában!

Mint ismert, a Makótól mindössze harmincegy kilométerre lévő Nagyszentmiklós az idei szezont a magyar bajnokságban kezdte, hiszen az útiköltségek így jóval kisebbek, mintha Romániában kellene utazgatniuk.

A tabellát ők vezetik, mindössze egyszer kaptak ki a Marostőtől (28-32). A második fordulóban 39-32-re vertek minket – akárcsak a Pick II. elleni, ez sem lesz egyszerű meccs.

Összeállítások

Onion City: 1 Ács G. – 6 Csányi G., 4 Kálmán R., 10 Veréb G., 21 Csányi T., 99 Szőri Á., 7 Harcsás S. Cserék: 3 Jártass T., 25 Deme D., 31 Szabó D.

Nagyszentmiklós: Ungureanu, Cosoi, Becker, Visan, Ciosma, Iencu, Dancia, Morar, Berbec, Miclaus, Ciobanu, Rossz Suba R., Serb, Bad, Parasca, Popescu. Edző: Roosz Suba József.

Játékvezetők: Asztalos Bence, Bárkányi Gábor

1. félidő

1. perc: Mi kezdtünk közepet, elkezdődött a derbi. Harcsás passza után Csányi Tamás lövi az elsőt! Veréb, 2-0!

2. perc: Kálmán is betalál, micsoda kezdés!

3. perc: Gyors megindulás után most Csányi Gábor eredményes, 4-0!

5. perc: Büntetőből Morar szépít, 4-1. Közben Ács kapus már három nagy védést is bemutatott.

6. perc: Csányi Tamás behelyezte a kapufa mellé, 5-1! A szörnyű kezdés után időt kértek a románok. Úgy tűnik használt, Morar talált be, 5-2. Cosoi sárgát kapott durvaságért.

8. perc: Zárkózni próbálnak: Iencu góljára Veréb válaszolt, 6-3. Morar lőtt nyolc méterről, beakadt az alsó sarokba.

9. perc: Kálmán hetesével 7-4, Cosoi most egy két perces kiállítást kapott.

10. perc: Ungureanu bombájávál 7-5. Iencu is sárgát kapott.

11. perc: Kiegészültek a vendégek és ami még fontos lehet: Morar büntetőjével felzárkóztak egyre, 7-6.

13. perc: Sokáig nem örülhettek: most Ungureanu a kiállított, Kálmánt vágta földhöz. Az utána következő akcióból megszereztük a nyolcadikat.

14. perc: Még emberhátrányban Roosz Suba Ralph kegyetlenül bevágta, de gyors vissza tudtuk állítani a különbséget.

15. perc: Megint Roosz Suba és megint elemi erővel, de Csányi Tamásnak köszönhetően újra kettő van közte, 10-8.

16. perc: Ungureanu, 10-9-re módosít, majd Roosz Suba egyenlít…

17. perc: Iencu ülhet le két percre a kispadra. Szőri elcsúszik a passz közben, meg is zavarja a csapatot, vendég bedobás, így vége a támadásnak.

18. perc: Cosoi gyönyörű mozdulattal csavarta be Ács kapus lábai között a labdát a kapuba, de Csányi Gábor egyenlít, 11-11! Kiegészült a Nagyszentmiklós.

19. perc: Hihetetlen! Passzív játékot jeleztek a játékvezetők román támadásnál, 9 méterről lőtték el és beakadt, 11-12.

20. perc: Cosoi belemenés-gyanúsan… 11-13. De megint Csányi Gábor a gólszerző! Meccs előtt viccesen beszéltük, hogy 16-17 gólt vállal ma, nem gondoltam komolyan; jól játszik ma.

22. perc: Gyors gólváltások után 13-15, majd makói időkérés.

23. perc: Veréb, 14-15!

24. perc: Egyenlítés helyett vendég büntető és Ciosma gól, 14-16. Csányi Gábort kiállították.

25. perc: Veréb emberhátrányban! 15-16!

26. perc: Ungureanu lő egyet, majd Harcsás kettőt, 17-17!

27. perc: Iencu góljával újra vendég vezetés.

28. perc: Egyenlítettünk, de védekezésnél újabb két perces Csányi Gábornak. Nem bírtuk ki, újra eggyel mennek a románok.

29. perc: Csányi Tamás egyenlít kontrából!

30. perc: Kérdéses szituációnál a vendégek reklamáltak, ki is lett osztva egy sárga lap. A szabaddobás után nem tudtuk átvenni a vezetést, 19-19 a félidő. Ebből még bármi lehet.

04239520

2. félidő

1. perc: Ács védéssel indult a játékrész, de a második akciót már nem tudta megakadályozni, Iencu a góllövő.

2. perc: Szőri nagyot küzdött ezért a találatért, 20-20, majd Csányi Gábor és Ciosma talál be.

4. perc: Veréb góljával átvettük a vezetést! Csányi Gábort megint leültetik.

5. perc: Korcsolyapályára emlékeztet a pálya, csúszkálnak rendesen a játékosok. Jártass, majd Ciosma lő gólt, 23-22.

7. perc: Óriási védés Ácstól! Visan vitte ziccerben, de a kapus lábbal hárított! Gyorsan megismétlődött a jelenet, de ezúttal nem tudott védeni. Egy-egy gyors gól, 24-24.

8. perc: Gólpasszt adott Serb, ő a vendégek kapusa… egy lecsorgó labdát szedett össze a félpályán, majd továbbította jó helyre.

9. perc: Roosz Subát állítják ki, de Csányi Gábor a felső lécet lövi telibe, nincs egyenlítés.

10. perc: Ciosma góljával kettővel mennek a vendégek. Ritkán látható jelenet: két percet kap a nagyszentmiklósiak edzője. Sportszerűtlen volt a kispadjuk előtt.

11. perc: Az emberhátrány nem nagyon zavarja őket, három van közte.

12. perc: Szőri egy nagy futás után, 25-27! Az ellenakcióból őt állítják ki.

13. perc: Elképesztő passzok után feljövünk egyre! Mázli: Ciosma büntetője a kapufát éri, majd Ácsról pattan be, 26-28.

14. perc: Kiegészültünk, ennek örömére kontrából Visan eredményes, majd Ciosma… Időkérés, 26-30.

15. perc: Csány Gábor, 27-30. Zárkózunk, sok van azért még hátra.

17. perc: Megkapjuk a harmadik ugyanolyan gólt rövid időn belül: Ciosma előtt csak a kapus volt.

18. perc: Veréb ment be a szélről, 28-31! Utána gyorsan nem tudnak megindulni a fekete mezesek, mert rosszul kezdtek közepet, de mégis betaláltak utána.

19. perc: Csányi Gábor tarthatatlan, 29-32!

20. perc: Nagyszentmiklósi büntető, bent van.

21. perc: Vitatható szituáció: Szőrit kiállítják, újabb hetes a vendégeknek, amit értékesítenek, 29-34.

23. perc: Miclaus, Cosoi, majd Ciosma a gólszerző. Elfogyott az erő, 29-37.

24. perc: Négy perc után megzörren a vendég háló is, rögtön kétszer, 31-37.

25. perc: Ciosma szép emelése után megvan a harmincnyolcadik nagyszentmiklósi gól. Utána ziccerben kapott labdát, ez is bent van, 31-39.

26. perc: Gólváltások után 32-40. Úgy tűnik, hogy két ponttal térhetnek haza a vendégek. Csányi Gábor harcolt ki büntetőt, amit Jártass pattintott be, 33-40.

27. perc: Jártass a szélről a felső kapufát találja el, a kipattanó Verébé, aki bevágta, majd kontrából Kálmán eredményes, 35-40.

29. perc: Eggyel kevesebben fejezik be a találkozót a románok, Visant állították ki. Büntetőt Jártass értékesítette, majd született egy gyors nagyszentmiklósi találat, 36-41.

30. perc: Mint kiderült, nálunk is volt egy kiállítás, mégiscsak egyenlő létszámban fejezte be a két gárda a meccset. 37-42 lett a vége, utolsó gólunkat nem találják ki, Csányi Gábor lőtte.

Nem játszottunk rosszul, voltak jó egyéni teljesítmények, de elfáradtunk a végére. Ezzel véget ért az őszi szezon, folytatás tavasszal. Az Onion City az ötödik helyen tölti a téli szünetet.