Dr. Ferenczi Gábor - TISZA/Facebook
Nem hagyjuk, hogy Magyarország Európa mérgező akkumulátor-lerakata legyen! Szigorú szabályokat és folyamatos, független ellenőrzéseket vezetünk be – fogalmazott oldalán Dr. Ferenczi Gábor az elmúlt időszak gödi eseményei kapcsán.
A TISZA országgyűlési képviselőjelöltje azt írta, miközben a szomszédos országok a zöld átmenetbe fektetnek, mi lemaradunk. Valódi, jövőbemutató fejlesztések helyett a kormány akkumulátor-gyarmattá teszi hazánkat, gondoljunk csak a gödi Samsung-gyárra. Meglátása szerint ezek a beruházások: veszélyeztetik a legféltettebb kincsünket, a tiszta ivóvizünket és a magyar termőföldeket. Továbbá zajjal, porral és mérgekkel teszik élhetetlenné a helyiek mindennapjait, továbbá minderről az emberek feje felett, a megkérdezésünk nélkül döntöttek.
A TISZA programjában, A működő és emberséges Magyarország alapjaiban világosan kimondják, azonnali rendszerváltás kell a környezetvédelemben is:
- Nem hagyjuk, hogy Magyarország Európa mérgező akkumulátor-lerakata legyen!
- Szigorú szabályokat és folyamatos, független ellenőrzéseket vezetünk be!
- Megvédjük a vizeinket, a termőföldjeinket és a tiszta levegőt!
- Visszaszerezzük az uniós pénzeket, és az elit zsebe helyett valódi zöld fejlesztésekre, az otthonaink korszerűsítésére fordítjuk.
- Hazánk nem eladó! Építsünk egy olyan országot, ahol a környezetünk megóvása mindennél fontosabb!

