Onion City – Pick Szeged II. 29-28 (16-15)

[ad 1]

Ma este utolsó hazai fordulóját játssza a megyei kézilabda bajnokságban az Onion City. Kövesse a Pick Szeged II. elleni találkozót folyamatosan frissülő cikkünkkel 19:20-tól!

Az összeállítások

Onion City KE.: Ács G. – Harcsás S. , Szőri Á. , Jártass T., Veréb G., Szabó D., Deme D., Mezei I.
Játékos-edző: Jártass Tamás

Pick Szeged II.: Köműves M., Riokóczi M., Vetési B., Ballai M , Dobay T. , Molnár S. , Szabó B., Tőkés M., Csányi R. , Sipeki M. , Eke M. , Dimovics Á. , Mitrik L. , Boros A., Sárvári M, Tóth J.
Edző: Velky Mihály

19625051

Nem lesz egyszerű mérkőzés

Az első fordulóban 34-25-re vertek minket, jelenleg a második helyen állnak és csak a tabellát vezető Nagyszentmiklós tudta legyőzni őket.

25764344

1. perc Elkezdődött, mi támadunk. Gyors gólváltások után 1-1.

3. perc Eke Martin, majd Csányi Tamás szerez gólt,  2-2. Igazán gyorsan játszanak a szegediek.

6. perc A makói Deme is betalált, majd Dobay harcolt ki büntetőt, amit Eke bevágott, de Csányi lehelet finoman emelt, 4-3! Közben két kapufája is volt a vendégeknek, eddig megúsztuk.

7. perc A kettős játékengedéllyel játszó Veréb lőtte ki a felső sarkot, majd Sipeki góljával visszazárkóztak a vendégek, 5-4 ide.

8. perc Letámadás után véd Mezei, majd Harcsás indult meg és kettőre növelte az előnyt!

10. perc Eke belövi a harmadik és negyedik gólját, 6-6. Veréb tört be, aminek a végén újra nálunk az előny, de Dobay válaszol, 7-7.

11. perc Ellenakció után megint Dobay eredményes. Edzője, Velky Mihály ennek ellenére nem elégedett.

12. perc Veréb lehetetlen szögből pattintja be, 8-8! Ezt követően kimaradt egy Harcsás-ziccer.

14. perc Ekével nem bírunk, ötödik találatát jegyzi.

16. perc Sipeki maradt üresen, Mezei tehetetlen volt, majd Dobay is egyedül kérte a labdát a hetesvonalon, 9-11.

18. perc Szabó Dániel váratlan megmozdulásával visszajövünk egyre!

19. perc Itt az újabb Szabó gól, 11-11!

20. perc Veréb húzta vissza a rövidre, vezetünk újra! Időkérés.

15368899

Az időkérés után büntetőt kap a Pick Szeged, Eke vágja be, 12-12.

22. perc Makói gól után megint hetes, Eke Martin pedig hétgólos. A szezonban ezeken kívül 18 van neki.

23. perc Veréb a gólfelelős, 13-14. A vendég támadást Mezei kapus akasztotta meg!

25. perc Hazai találat után Pick-akció, majd Szabó ültetik le a bírók 2 percre. A Szeged ki is használja, 15-14. A körülmények ellenére emberhátrányban lövünk gólt 16-14!

30. perc A sporik órája máshogy járt, mint az enyém, szegedi találat után lefújták az első félidőt 16-15-el. Sok a hiba a Pick játékában, mi pedig a maximumot nyújtjuk a körülményekhez képest. Hihetetlen lenne, ha tartani tudnánk az előnyünket.

31. perc A Szeged kezdte a második félidőt, gyors kiegyenlítettek, 16-16, majd megindulásból átvették a vezetést.

33. perc Sajnos új lendületet kaptak a kékmezesek, gyors berámoltak még kettőt, 16-19. Nehéz lesz visszajönni.

35. perc Ballai lépett be szélről a játékba, bevette Ács kapuját, majd Dimovics indult meg, 16-21.

36. perc Megtört a gólcsend, Veréb!

37. perc Harcsás harcolt ki büntetőt, ám ritkán látható jelent történt: Jártass kihagyta, Horváth védte ki! Mentségére legyen szólva, hogy utána javított egy elcsent labdával, 18-21.

38. perc Megindulás után Sipeki örülhet, 18-22.

39. perc Újra Jártass! Majd Csányi Richárd tört be, 19-23.

41. perc Próbálunk zárkózni, 20-23.

42. perc Sipeki talál be éles szögből, mi meg kapunk egy kiállítást. Deme Dánielt ez nem zavarja, marad a három közte!

44. perc Két további helyzetünk is volt emberhátrányban, azok kimaradtak, marad a 21-24.

45. perc Feljövünk kettőre, majd pedig Ács véd bravúrral, utána Harcsás harcol ki újabb hetest!

46. perc Hiába örültünk, Horváth kapus ebbe is belekapott, 22-24 maradt.

48. perc Ács újabb nagy védést mutat be, a támadásból pedig feljövünk egyre!

49. perc A Szeged kapott büntetőt és Ács ezt is megfogta! Harcsás kapott éles szögben labdát aminek a vége gól lett, 24-24!

51. perc Először a kapufát találtuk el, de a kipattanót begyűjtöttük és nálunk a vezetés! Időkérés.

52. perc Seszták esett nagyot a hatoson belül, nálunk kiállítás, a túloldalt gól: 25-25.

52. perc Újra vezetünk!

53. perc Veréb lövése megpattan és így jut be a kapuba a labda 27-25! Utána jött a gyors válasz, marad közte az egy. Jártasson embereznek a felezővonalon, sajnos kapufa lett az akció vége.

56. perc Sipeki egyenlít büntetőből, már sokadszor.

57. perc Mi van itt! Egy-egy kimaradt helyzet mindkét oldalon!

58. perc Veréb Gergő két percet, a Pick pedig büntetőt kapp, ami kimarad! 27-27 még mindig!

59. perc Átvesszük a vezetést! A túloldalt megint hetes.. Sipeki ezt most bevágta.

60. perc Makói góóóóóóóóóóóóóól!!!! És vége!!!! 29-28!!!! Három másodperccel a vége előtt született a győztes találat!

Jártass Tamás nagyon félt a meccstől, ennek ellenére bravúros játékokkal meglett a győzelem, ehhez partner volt a sokat hibázó Pick II. Velky nem fogja megdicsérni a fiait, hazai részről pedig akár lendületet is kaphat a csapat.

Az Onion City a többi meccs alakulásától függően a negyedik helyre ugorhat a tabellán.