Makó polgármestere tulajdonképpen meg sem említette a nyár folyamán a Bartók épületet, sőt még arról beszélt, hogy az új Almási mindenki megelédésére szolgál majd és idővel akár át is lehet nevezni Bartókká.
A testületi üléseken rendszeresen van tájékoztató a polgármester hivatalos útjairól. A júniust, a júliust és az augusztust felölelő tájékoztatókban sem olvashatunk arról, hogy a Hódmezővásárhelyi Tankerülettel tárgyalt volna a Bartók épületről. Az Almási azonban többször előkerült, így megtekintette az új épület és tájékoztatást is adott róla a Rádió 7-ben.
Farkas Éva legutóbb talán az évzáró után egy héttel reagált hivatalosan először és utoljára a diákok kiköltöztetésére. Akkor azt írta: ,,A Szegedi utca 4-6 szám alatti iskolaépület a város tulajdonában áll, melynek eladásáról vagy további hasznosításáról nem történt egyeztetés, nem született képviselő- testületi döntés”. Továbbá arról biztosította az érintetteket, hogy ,,csak olyan döntést fogunk elfogadni, ami a gyermekek érdekét szolgálja. A Bartók Székhelyintézmény közössége pedig nem lehet semmivel sem kevesebb az eddigieknél!” Valamint rendkívül cinikusan az intézmény nevére javaslatot tesz az önkormányzat a tankerületnek, hogy legyen Makói Bartók Béla Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola.
Később a Magyar Narancs a környezetéből megtudta, a polgármester nem gondolta volna, hogy ilyen lépésre készül a tankerület. Azonban még ekkor sem emelte fel a szavát.
A szülők a nyár folyamán zenés demonstrációt tartottak a polgármesteri hivatal előtt, de az épületből Farkas Éva és rajta kívül sem ment oda senki hozzájuk.
Szeptember elsején a korábbi bartókos diákok az Almásiban kezdték meg a tanulmányaikat, a nyár pedig úgy telt el, hogy Farkas Éva, Makó polgármestere semmit nem tett a művészeti iskola megmaradásáért.